Nadmorska Gmina Postomino

Joomla gallery by joomlashine.com

Jarosławiec 24h

Kilka migawek z życia Jarosławca

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baner-facebook-jar24

Jesteś tutaj: StartCiekawe miejscaPas startowy

Pas startowy przy Jarosławcu

Około 1000 metrów na zachód od ostatniego skrzyżowania w Jarosławcu znajduje się dawne lotnisko wojskowe - nieczynne. Dziś jest traktowane jako droga dla pojazdów kołowych.

DOL Jarosławiec (Drogowy Odcinek Lotniskowy) ma długość 2300 metrów i szerokość 30 metrów oraz leży 5 metrów nad poziomem morza. Znajduje się 30 metrów od plaży, dlatego w sezonie letnim można tutaj zobaczyć sporą ilość plażowiczów.

AdsPlaża w tym rejonie jest bardzo szeroka i lubiana przez wypoczywających w tych rejonach. Nawierzchnia DOLa to asfaltobeton. Na obu jego krańcach znajdują się dodatkowe poszerzenia, na których prawdopodobnie samoloty były tankowane i dozbrajane.

Dużą szerokość pasa oraz poszerzenie na jego końcu doceniają zmotoryzowani, którzy lubią sobie urządzić różnego rodzaju imprezy motoryzacyjne: palenie gum, wyścigi itd. Imprezy te są nieoficjalne, przykładowe filmiki można znaleźć na YouTube.pl

Pomiędzy pasem startowym, a plażą znajdowała się wieża (posterunek obserwacji wzrokowo technicznej) Wojsk Ochrony Pogranicza (POWT 28). W 1993 roku wieża została podmyta przez fale i przewróciła się. Dziś można zobaczyć tylko elementy fundamentów oraz dla wprawionych szukaczy zarośniętą drogę z płyt betonowych typu „jumbo”, która swego czasu prowadziła do POWT 28.

zdjęcia: wikimapia.org

Ads

kamera-live-jaroslawiec

woda-w-baltyku-jaroslawiec


szukasz-wypoczynku

domki-i-pensjonaty

osrodki-wczasowe


Ośrodek Wczasowy Zakątek w Jarosławcu - Domki murowane, kemping, pole namiotowe, duży plac zabaw dla dzieci oraz spojój u boku lasu. Zapraszamy.

infoturs

muszelka

owkatani

Pogoda w Jarosławcu

Jaroslawiec24.pl

jaroslawiec24-logo bJaroslawiec24.pl to najlepszy serwis informacyjny poświęcony tematyce związanej z nadmorską miejscowością Jarosławiec.

Kalendarz imprez

kalendarzZobacz kalendarz imprez i wydarzeń na lato. Znajdziesz w nim imprezy odbywające sie w Jarosławcu i okolicy.

Sprawdź...

Narty nad Bałtykiem

albatrosCzy wiesz, że tylko w Jarosławcu masz możliwość opalania się w dzień a wieczorem pojeżdżenia na nartach śnieżnych? I to w środku lata!

Sprawdź...

Free business joomla templates