Udostępnij:

schody 2

Zielone schody oraz niebieska, kręcona zjeżdżalnia wodna to elementy charakterystyczne dla zejścia na plażę numer trzy. Zejście usytuowane na końcu ulicy Spacerowej w Jarosławcu jest jednym z ulubionych dla turystów przybywających do naszej nadmorskiej miejscowości.

Pod koniec zeszłego miesiąca lokalne władze ogłosiły przetarg na modernizację wspomnianego zejścia na plażę.

Ads


schody 1

Zgodnie z zapisami przetargowymi Urząd Gminy Postomino chciałby zmienić istniejącą konstrukcję na bardziej nowoczesną. Przypomnijmy, że obecnie zejście numer trzy jest skonstruowane z drewnianych schodów dwutraktowych opartych na żelbetowej konstrukcji palowej. Każdy z traktów jest podzielony na dwie sekcje po kilkanaście stopni. Poręcze przy schodach są wykonane z rur stalowych, a całość pomalowana jest na charakterystyczny zielony kolor (stąd też potoczna nazwa „zielone zejście" lub „zielone schody"). Całość konstrukcji jest już troszkę „zmęczona" i wymaga modernizacji.

schody 4

W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia czytamy o nowej wersji tego zejścia. Obecne schody jak i cała żelbetonowa konstrukcja miałaby zniknąć definitywnie. W to miejsce mają pojawić się nowe schody, również dwutraktowe skonstruowane z drewna syntetycznego (jest to substytut drewna naturalnego wytworzony w całości z wtórnych tworzyw sztucznych uzyskanych w wyniku recyklingu, a dodatkowo jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne). Każdy trakt o szerokości dwóch metrów ma się składać z 4 biegów schodowych, każdy po 7 stopni.

Schody będą wyposażone w obustronne balustrady, chroniące przed upadkiem i stanowiące oparcie dla pochwytów. Ponadto przy schodach pojawi się nowe oświetlenie ze źródłem światła typu LED.

schody 3

Wszystko pięknie, tylko kiedy miałyby ruszyć prace? Czyżby w trakcie sezonu letniego? Nie, nie i jeszcze raz nie. Taka operacja w sezonie letnim byłaby zbyt trudna, a dodatkowo wyłączenie tak ulubionego zejścia na plażę spotkałoby się z wielkim oburzeniem mieszkańców jak i turystów. Dobrze wiedzą o tym lokalni włodarze i dlatego też w zamówieniu widnieje termin realizacji zadania do 30 kwietnia 2018 r.

 

schody2018

 

Termin ten jest znacznie odległy od sezonu letniego, więc nawet z małym poślizgiem (co czasem się zdarza) nowe schody byłyby otwarte jeszcze przed latem 2018! To super wiadomość.

Jest też zła informacja. Pierwszy przetarg został już zakończony i niestety nie wyłoniono żadnego wykonawcy. Mamy nadzieję, że drugi przetarg zostanie szybko opublikowanych na stronach urzędu i zakończy się wyłonieniem doskonałego wykonawcy, a ten z kolei dotrzyma wszelkich terminów.

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine