Udostępnij:

3ha-plazy-zima 1

Widoczny na zdjęciach wysunięty, zaśnieżony ląd to 3 ha plaża w Jarosławcu (Gmina Postomino) - jedyna tak ogromna na Polskim wybrzeżu. Czy chcielibyście, aby sąsiedni "basen" (zachodni) został również zasypany piaskiem na zbliżające się gorące lato?

 3 ha plaża wynikiem ochrony brzegu morskiego

Ads


Poniższe zdjęcia w dniu wczorajszym pojawiły się na naszym kanale na facebooku. Zrobiło się małe zamieszanie, że po co taka duża plaża w Jarosławcu. Chcemy tylko naprowadzić wszystkich na właściwą drogę, tak więc przedstawiamy fakty na ten temat:

Od bardzo dawna w tej części nadmorskiej miejscowości była opaska betonowa z gwiazdoblokami, która całkowicie odgradzała dostęp do morza i plaży. Morskie fale można było zobaczyć jedynie wchodząc na betonową opaskę lub też na wysoki klif. Turyści, aby skorzystać z plaży musieli udać się na część zachodnią lub wschodnią.

Od kilku lat jest modyfikowana opaska, gdyż natura poradziła sobie z tą budowlą i naruszyła jej konstrukcje. Nowa opaska wraz z ogromnymi barierami wysuniętymi w głąb morza mają za zadanie dalszej ochrony brzegu morskiego. Gdyby nie te elementy hydrologiczne połowa Jarosławca zostałaby wchłonięta przez morze . Kto chciałby przyjechać do znikającej miejscowości?

Przy okazji budowy nowej opaski zostały wykonane przejścia (schody oraz zjazdy), aby był dostęp do morza oraz plaży. Ponadto jeden z utworzonych basenów został zasypany naturalnym piaskiem w celu dodatkowej bariery. Zaletą tego jest również utworzenie dodatkowej plaży o ogromnej powierzchni, z której mogą korzystać turyści i mieszkańcy. W przyszłości planuje się tutaj utworzenie letniego miejsca rekreacyjnego (być może pojawią się boiska do gry w siatkówkę, może mała scena z występami kulturalnymi itp.).

Osoby niereflektujące na taki rodzaj plaży, w dalszym ciągu mogą skorzystać z szerokiej plaży zachodniej lub wschodniej, która jest całkowicie naturalna.

Jarosławiec zaprasza!

Nowo utworzona 3 hektarowa plaża (wysunięta w głąb morza) jest jedynym takim tworem w Polsce i bodajże drugim w całej Europie

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine