Udostępnij:

3ha-plazy-zima 1

Widoczny na zdjęciach wysunięty, zaśnieżony ląd to 3 ha plaża w Jarosławcu (Gmina Postomino) - jedyna tak ogromna na Polskim wybrzeżu. Czy chcielibyście, aby sąsiedni "basen" (zachodni) został również zasypany piaskiem na zbliżające się gorące lato?

 3 ha plaża wynikiem ochrony brzegu morskiego

Ads


Poniższe zdjęcia w dniu wczorajszym pojawiły się na naszym kanale na facebooku. Zrobiło się małe zamieszanie, że po co taka duża plaża w Jarosławcu. Chcemy tylko naprowadzić wszystkich na właściwą drogę, tak więc przedstawiamy fakty na ten temat:

Od bardzo dawna w tej części nadmorskiej miejscowości była opaska betonowa z gwiazdoblokami, która całkowicie odgradzała dostęp do morza i plaży. Morskie fale można było zobaczyć jedynie wchodząc na betonową opaskę lub też na wysoki klif. Turyści, aby skorzystać z plaży musieli udać się na część zachodnią lub wschodnią.

Od kilku lat jest modyfikowana opaska, gdyż natura poradziła sobie z tą budowlą i naruszyła jej konstrukcje. Nowa opaska wraz z ogromnymi barierami wysuniętymi w głąb morza mają za zadanie dalszej ochrony brzegu morskiego. Gdyby nie te elementy hydrologiczne połowa Jarosławca zostałaby wchłonięta przez morze. Kto chciałby przyjechać do znikającej miejscowości?

Przy okazji budowy nowej opaski zostały wykonane przejścia (schody oraz zjazdy), aby był dostęp do morza oraz plaży. Ponadto jeden z utworzonych basenów został zasypany naturalnym piaskiem w celu dodatkowej bariery. Zaletą tego jest również utworzenie dodatkowej plaży o ogromnej powierzchni, z której mogą korzystać turyści i mieszkańcy. W przyszłości planuje się tutaj utworzenie letniego miejsca rekreacyjnego (być może pojawią się boiska do gry w siatkówkę, może mała scena z występami kulturalnymi itp.).

Osoby niereflektujące na taki rodzaj plaży, w dalszym ciągu mogą skorzystać z szerokiej plaży zachodniej lub wschodniej, która jest całkowicie naturalna.

Jarosławiec zaprasza!

Nowo utworzona 3 hektarowa plaża (wysunięta w głąb morza) jest jedynym takim tworem w Polsce i bodajże drugim w całej Europie

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine