Udostępnij:

Piętnasto-kilometrową trasę, 6 lipca 2014 roku, ukończyło 817 osób (w tym 153 kobiety i 664 mężczyzn). Na podium stanęli, wśród mężczyzn, na pierwszym miejscu MUTETI Daniel Muindi (M-20) z Kenii - trasę pokonał z czasem 0:49:25. Jako drugi był TOROITICH Charles Cheruiyot (M-30) z Kenii osiągając wynik 0:53:00. Brązowy medal zdobył MAINDI Elias Kiptum (M-30) również z Kenii. Jego czas wyniósł 0:53:01.

Wśród kobiet zwyciężczynią okazała się KOTOVSKA Olga (K-30) z Ukrainy z czasem 0:59:23. Tuż za nią z różnicą czasu wynoszącą 3 sekundy uplasowała się YADAA Consalater Chemtai (K-30) z Kenii (czas: 0:59:26). Jako trzecia linię mety przekroczyła OTERO Gladys Kerubo (K-20) również z Kenii – czas 1:02:12.

Niestety nie ustanowiono nowego rekordu trasy.

Wysoka temperatura utrudniała bieg wszystkim zawodnikom, zarówno tym z Polski (806 zawodników) jak i z pozostałych krajów: Kenii (10 zawodników), Ukrainy (5 zawodników) i Rosji (1 zawodnik).

Zawodnicy zostali również uplasowani w dodatkowych kategoriach: Straż Graniczna (10 zawodników), Mistrzostwa Straży Granicznej (36), Mieszkańcy Gminy Postomino (10).