Udostępnij:

Jarosławiec - plaża Dubaj 2018

Dokładnie taką kwotę (4 miliony złotych) ma zamiar przeznaczyć Urząd Morski w Słupsku na refulację plaży w Jarosławcu. Zadanie pod nazwą „Sztuczne zasilanie brzegu morskiego w Jarosławcu” będzie realizowało konsorcjum, którego liderem jest przedsiębiorstwo z Gdańska.

Urząd Morski określił, że piasek w ilości 80 tysięcy metrów sześciennych będzie czerpany z Darłowa (z toru podejściowego do portu Darłowo i osadników oraz z dna akwenów morskich na obszarze wód morskich – złoża Darłowo).

plaża dubaj 2018


W chwili obecnej są już poczynione pierwsze przygotowania do tego przedsięwzięcia. Jednakże cały proces refulacji zostanie uruchomiony dopiero po trwających obecnie wakacjach. W chwili obecnej Urząd nie chce przeszkadzać turystom i to jest kolejna super wiadomość.

Gdzie pojawi się piasek?

Oczywiście na jarosławieckiej plaży – to tutaj wyląduje 80.000 metrów sześciennych czystego i złocistego piasku. Refulacja będzie dokonywana na długości około 245 metrów na odcinku 255 kilometra brzegu morskiego (255,485 – 255,730 km). Ta tajemnicza liczba dokładnie wskazuje na zachodnią kwaterę od tak zwanej plaży Dubaj.

Dubaj 2019 w Jarosławcu

Na poniższym zdjęciu już "zasypaliśmy" wspomnianą kwaterę i zaznaczyliśmy ją czerwoną strzałką - czyli tak może wyglądać plaża Dubaj 2 w roku 2019:

Jarosławiec - plaża Dubaj 2 na rok 2019

Dla porównania stan obecny (2018 r.):

lipcowy smazing 5

W wywiadzie dla gk24.pl Włodzimierz Kotuniak – dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku informuje, że plaża będzie gotowa na sezon 2019. Z kolei na dotychczasowej 3-hektarowej plaży, z której obecnie korzystają plażowicze, gmina Postomino, do której należy Jarosławiec, może organizować imprezy plenerowe, ale pod pewnymi warunkami.

Każda z imprez będzie musiała być osobno rozpatrzona. A to dlatego, że plaża „Dubaj” jest budowlą hydrotechniczną, na której nie wszystko można zorganizować - wspomina dyrektor.

plaża - zachód

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine