Udostępnij:

fragmentDnia 30 grudnia 2014 r. podczas sesji Rady Gminy w Postominie podpisana została umowa na realizację inwestycji z zakresu ochrony brzegów morskich w m. Jarosławiec. Jest to inwestycja Urzędu Morskiego w Słupsku realizowana w ramach projektu Ochrona brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Roboty budowlane obejmują zadanie nr 6 budowa falochronów brzegowych (5 odcinków na wysokości opaski brzegowej), oraz zadanie nr 7 stabilizacja drenażowa klifu (w tym: drenaż poziomy masywu klifu, drenaż plaży oraz drenaż koluwium podnóża klifu). Wykonawcą robót jest firma Budimex Budownictwo Sp. z o.o. z Warszawy. Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczęły się na początku stycznia 2015 r.

Realizacja inwestycji może utrudnić korzystanie z plaży na odcinku od zejścia na plażę nr 4 Jarosławcu (przy ul. Nadmorskiej) w kierunku zachodnim, do zejścia nr 9 w Rusinowie.

Spotkanie informacyjne Urzędu Morskiego w Słupsku, w sprawie postępu prac w związku z realizowanym projektem wraz z określeniem utrudnień w użytkowaniu plaży w okresie sezonu wakacyjnego 2015 r. w obrębie plaży w Jarosławcu i Rusinowie wyznaczono na dzień 3 lutego 2015 r. o godz. 13:00 w sali wiejskiej w Rusinowie 37.


Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych.

Schemat organizacyjny placu budowy (pobierz plik PDF)

Jarosławiec schemat organizacyjny placu budowy

UG Postomino