Udostępnij:

remont plaży - Jarosławiec 2015

Od początku 2015 roku trwa inwestycja Urzędu Morskiego w Słupsku w zakresie ochrony brzegu morskiego w Jarosławcu. Wykonawca, firma Budimex S.A., realizuje to zadanie, które polega na stabilizacji drenażowej klifu (w tym m.in. budowa drenażu i ostróg brzegowych w głąb morza). Celem tego zadania jest zabezpieczenie brzegu morskiego przed niszczycielską siłą natury oraz poprawa jakości turystyki w Jarosławcu (w tym poszerzenia plaży).

Ponadto firma Hydrobud z Ustronia Morskiego wykonuje nowe falochrony na wschodniej części jarosławieckiej plaży (dokładnie od przystani rybackiej w kierunku zejścia na plażę nr 1). Zadanie to zostanie zakończone do czerwca tego roku.


W związku z realizacją zadania przez firmę Budimex S.A. przewidywane są utrudnienia dostępu do plaży przy zejściach nr 5, 6, 7 i 8. (zobacz mapę Jarosławca: www.mapa.jaroslawiec24.pl)

1 1

Urząd Gminy Postomino planuje:

  • poszerzenie plaży wschodniej (od kanału Głownica w stronę poligonu),
  • zwiększenie ilości plaż strzeżonych po stronie zachodniej (na odcinkach „pasa startowego").

Dodatkowo, aby ułatwić wczasowiczom dostęp do plaż trwają rozmowy z prywatnymi przewoźnikami dotyczące możliwości organizacji transportu osób wypoczywających na odcinku Jarosławiec – pas startowy.

 1 2

2 1

2 1

2 1

2 1

2 1

 1 2

 1 2

 1 2

 1 2

 1 2

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine