Udostępnij:

www - jaroslawiec - 850

To już pewne... nasz kochany Jarosławiec uzyska kolejne ogromne hektary plaży. Anna Woś, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Słupsku, przedstawiła informacje dla gk24.pl, że jeszcze przed sezonem letnim (na przełomie maja i czerwca) pojawi się ponad osiemdziesiąt tysięcy metrów sześciennych piasku.

Piasek ten zostanie usypany w zachodniej kwaterze (basenie) utworzonym podczas budowy systemu ochrony brzegu morskiego w Jarosławcu. Nowa plaża (2018) będzie ciut mniejsza od już istniejącej jednak nie znacznie (patrz zdjęcie przedstawiające 3 ha plazy powstałej w 2017 r.). Zapowiadane jest, że te 80 tysięcy metrów sześciennych piasku wystarczy na około 2,5 hektara plaży!!!

To ogromna radość i szczęście do tak szerokiej i dużej plaży! Dodajmy, że tak ogromna plaża to wyjątek w Polsce a nawet w Europie. Jest to druga taka budowla europejska. Pierwsza sztucznie powstała plaża znajduje się w kurorcie w Holandii.


plaza-przy-zejsciu-5

Plaża usypana w ostatnich latach przetrwała już kilka sztormów co jest ewenementem, gdyż większość dokonywanych refulacji plaż w Polsce po paru miesiącach znikała. Silne sztormy powodowały znikanie piasku tak szybko jak on został dostarczony przez człowieka.

Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski zapowiada zamiar organizowania na nowych plażach imprez dla turystów. Być może pojawią się tutaj boiska do gry w siatkówkę i inne plażowe zabawy. Gmina Postomino już rozpoczyna procedury związane z użyczeniem 3 ha plaży.

Ponadto już nie długo pojawi się całoroczny widok na ogromną plażę w internecie. Mowa tutaj o uruchomieniu kamery on-line.

Nowe hektary plaży powstaną dzięki refulacji czyli dostarczaniu piasku z dna morza (naturalny piasek). Ponadto prace związane z narzucaniem piasku nie będą kolidowały z dostępem do obecnych plaż.

DomRaj

plaza-przy-zejsciu-5

plaza-przy-zejsciu-5

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

3 ha plaży zimą w Jarosławcu

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine