Udostępnij:

trasa rowerowa

W dniu 22 marca 2018 roku został przekazany plac budowy rozpoczynający kolejną inwestycję z  zakresu poprawienia komunikacji drogowej. Tym razem sprawa dotyczy tras rowerowych. Firma PBDI z Torunia, na zlecenie Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przystępuję do  realizacji  budowy drogi rowerowej na odcinku Darłówko-Jarosławiec oraz w m. Korlino. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł. 

przekazanie 1

Ads


Gmina Postomino współuczestniczy w realizacji inwestycji w zakresie finansowym i przeznaczyła na realizację tego zadania kwotę 250 000 zł. Budowa  na terenie gminy obejmie 5,3 km nowej drogi rowerowej o szerokości od 2 do 5 m.  Odcinek Wicie – Jarosławiec przebiega przez las, potem częściowo wzdłuż drogowego odcinka lotniskowego i kończy się na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Leśnej w Jarosławcu.

Na całej powierzchni drogi przewidziano nawierzchnię bitumiczną  wraz z budową poboczy gruntowych lub utwardzonych. W Korlinie zaprojektowana ścieżka (ok. 600 m) będzie tworzyła skrót w stosunku do przebiegu drogi powiatowej. Nowa droga rowerowa na tym odcinku będzie miała szerokość 3 m i będzie służyła również jako dojazd do posesji. Inwestycja ma zostać zakończona w sierpniu.

W przekazaniu placu budowy uczestniczył dyrektor ZZDW Michał Żuber wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za realizację zadania, wykonawca zadania- PBDI Toruń, Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski z lokalnymi radnymi oraz Zastępca Wójta Gminy Postomino Aleksandra Kurek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i  Kierownikiem Referatu Inwestycji i Planowania Przestrzennego.

przekazanie 2

źródło: Gmina Postomino
www.postomino.pl

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine