Udostępnij:

latarnia remont 1

Eeee… to nie możliwe, przecież są wakacje! Powyższe zdjęcie jednak nie prezentuje latarni morskiej remontowanej dawno, dawno temu. Choć piękna sepia mogłaby przedstawiać takie ujęcie, to ta fotografia została zrobiona dzisiaj! Urząd Morski w Słupsku rozpoczął prace remontowe tej wyjątkowej budowli. Wokół zabytku z czerwonej cegły pojawiło się rusztowanie!

 

Ads


Remont = zakaz wstępu?

Od razu uspakajamy turystów – latarnię morską w Jarosławcu będzie można zwiedzać:

"W specyfikacji zawarliśmy zapis, że w sezonie latarnia ma być udostępniana do zwiedzania. Robiliśmy wcześniej remont latarni w Gąskach w podobny sposób. W czasie sezonu latarnia zostaje obłożona rusztowaniem, jest wykonywany remont murów zewnętrznych, podczas gdy ruch wewnątrz latarni, na taras widokowy odbywa się bez przeszkód" - powiedział dla PAP Wojciech Zbijowski z Urzędu Morskiego w Słupsku.

latarnia remont 3

Dalej czytamy na stronie propertydesign.pl:

„Jednocześnie dodał, że będzie wydzielona strefa bezpieczeństwa wokół latarni, a obiekt z zewnątrz pokryje siatka, ale wejście do niego pozostanie otwarte dla zwiedzających. Dopiero po sezonie letnim remont ma ruszyć wewnątrz latarni. "Myślę, że we wrześniu zostanie już wyłączona zupełnie z użytkowania" - poinformował Zbijowski.”

latarnia

Koszt remontu wyniesie ponad 700 tysięcy złotych (to połowa kwoty, którą zaplanował UM Słupsk), a cały proces odnowienia potrwa do 20 listopada 2018 r. Remontem latarni morskiej w Jarosławcu zajmuje się firma TAMIX ze Słupska.

Co w ramach zadań remontowych?

"Remont elewacji zewnętrznej i murów wewnątrz latarni morskiej w Jarosławcu" - tak brzmi nazwa zadania ogłoszonego przez Urząd Morski w Słupsku.

W ramach przeprowadzanych prac remontowych mury z czerwonej cegły zostaną poddane procesowi dezynfekcji i w niektórych miejscach - odsalaniu. Następnie osłabione elementy zostaną wzmocnione, a ubytki uzupełnione. Firma przeprowadzająca odnowę wymieni również okna, drzwi, czy drewniane stopnie. Nie zapomniano także o zaplanowaniu naprawy uszkodzonych elementów balustrady i podchwytów.

latarnia remont 2

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine