Udostępnij:

plaża 2

Gdzieś ktoś usłyszał, gdzieś ktoś napisał i plotka zaczyna krążyć, ale to nie prawda że u nas są sinice! Jarosławiecka plaża jest w 100% pozbawiona sinic. Te organizmy samożywne, które należą do królestwa bakterii pojawiają się w wielu miejscach, jednak najczęściej zdajemy sobie sprawę z ich obecności wtedy, gdy ze wzmożoną siłą atakują kąpieliska.

Pływanie w takiej wodzie, gdzie sinice pojawiają się we wzmożonej liczbie jest szkodliwe. Nadmiar tych stworzeń powoduje, że woda ma specyficzną zieloną barwę. Prawdą jest też to, że okres kwitnienia sinic przypada na lato, kiedy to i my lubimy przebywać w wodzie.

plaża 1


W Jarosławcu woda jest często badana pod każdym względem. Jeśli tylko by wykryto nieprawidłowości to kąpieliska byłby zamknięte. Ratownicy od razu informują o takich sytuacjach.

W chwili obecnej nie ma zagrożenia sinicami. Jarosławieckie kąpieliska są bezpieczne. Poniżej przedstawiamy zdjęcie z wczorajszego wieczoru pokazujące tablicę informacyjną.

tablica

Na tej tablicy czytamy, że kąpiel jest dozwolona. Ponadto jest też tam informacja o prądach wstecznych (brak), temperaturze wody (19 stopni C) oraz wiele innych parametrów! Przed wejściem do wody warto zapoznać się z tymi informacjami.

Życzymy miłego wypoczynku!

 

Aktualizacja - godz. 15:07

W związku z informacjami dotyczącymi wystąpienia sinic w pobliskich kąpieliskach województwa Zachodniopomorskiego w dniu dzisiejszym przeprowadzono kontrolę sanitarną przez  Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Sławnie. Po kontroli przeprowadzonej na Kąpieliskach w Jarosławcu nie zaobserwowano zakwitu sinic ani też zanieczyszczenia plaży - brak zanieczyszczeń w postaci parafiny. Stan sanitarno - higieniczny plaży zachowany. 

Do pobrania protokoły z badań:

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine