Udostępnij:

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych

Tegoroczna edycja Plażowych Mistrzostw Budowniczych dobiegła końca. W 23 nadmorskich miastach powstały piaskowe góry o łącznej wysokości 5518 cm. Do ich budowy posłużył dziecięce łopaty do piasku.

Budowniczowie z roku na rok coraz bardziej zaskakują swoją pomysłowością, siłą i pozytywnym nastawieniem do rywalizacji. Każda kolejna konstrukcja to niesamowite emocje, ale też ogrom piasku. Podczas tegorocznej edycji najwyższa góra sięgnęła 349 cm, a średnia wysokość budowli wyniosła 262,7 cm.

Ads


Jeśli przyjmiemy, że każda góra ma około 60 ton, to uczestnicy zabawy przerzucili naszymi łopatami 1260 ton piasku. Piasek ten wypełniłby około 21 wagonów towarowych. To niewiarygodne, ale prawdziwe – komentuje Ewelina Kozielska z firmy Wader-Woźniak, partnera wydarzenia.

Wader Plażowe Mistrzostwa Budowniczych

Budowanie podczas piątej już edycji Mistrzostw trwało w sumie 30,5 godziny. Oszacowano, że w usypywanie gór zaangażowało się około 1000 śmiałków, a ich zmagania obserwowało co najmniej 10 razy tyle osób przebywających w tym czasie na kurortowych plażach. Każdy z uczestników w ciągu 90 minut przerzucił około 1,5 tony piasku, co stanowiło nie lada wyzwanie nie tylko dla budujących, ale i dla łopat, którymi się posługiwali.

Na jednej z plaż zgłosił się do organizatorów Pan Maciek, który trzy lata temu wygrał w konkursie dużą łopatę do budowania i służy mu na plaży już trzeci sezon. To najlepiej świadczy o trwałości naszych produktów – dodaje Kozielska.

W każdej miejscowości swoje małe zamki budowały również dzieci. Najczęstsze motywy, które mogliśmy podziwiać to ryby, foki, żółwie zamki i warownie. Najbardziej oryginalne pomysły to pociąg, wiatrak i... skocznia narciarska "Wielka krokiew”.

Jarosławiec dziesiąty

Jarosławiec w tym roku pierwszy raz uczestniczył w zabawie i jak na pierwszy raz nie ma złego wyniku. Nasza góra miała wysokość 265 cm co pozwoliło uplasować się na 10 miejscu! Oto wyniki wszystkich 21 "drużyn":

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych klasyfikacja

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine