Udostępnij:

jezierzany3

Jak informuje lokalne czasopismo Szept Postomina, Gmina Postomino szykuje się do dużych zmian w obrębie jeziora Wicko, które znajduje się około dwóch kilometrów od Jarosławca na wschód. Między innymi zaplanowana została budowa Ośrodka Sportów Wodnych . Przypomnijmy, że do jeziora  bardzo łatwo dojechać rowerkiem, gdyż jest rewelacyjna ścieżka rowerowa biegnąca od Jarosławca poprzez Jezierzany (wzdłuż wspomnianego jeziora), aż do Łącka. Warto się wybrać w taką przejażdżkę.

jezierzany1

Ads


W lipcu Gmina Postomino złożyła wniosek o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie turystyczne jeziora Wicko”. Przygotowana została dokumentacja Programu Funkcjonalno-Użytkowego, dzięki któremu w formule „zaprojektuj i wybuduj” ma powstać sieć infrastruktury kajakowej łączącej się ze szlakami rowerowymi w naszym regionie.

jezierzany2

Celem projektu jest połączenie trzech turystycznie atrakcyjnych miejscowości: Jezierzan, Łącka i Królewa, z centrum - Ośrodkiem sportów wodnych w Łącku. Tuż obok Ośrodka ma się znajdować pole namiotowe, przyrodnicza ścieżka zdrowia oraz taras widokowy przy jeziorze.

Ciekawa infrastruktura została zaplanowana także w miejscowości Jezierzany. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności powstanie tu plac zabaw oraz duża wiata z zapleczem sanitarnym służącym mieszkańcom podczas trwających imprez. Zostanie dostosowany także slip i kanał służący do wodowania jednostek.

krolewo

W ramach dokumentacji PFU przewiduje się także przebudowę istniejących pomostów, budowę slipów do wodowania jednostek pływających, stworzenie wielu miejsc rekreacji i wypoczynku, placów zabaw i wielu innych.

Cała infrastruktura została tak zaplanowana, by sprostać najbardziej wymagającym miłośnikom sportów wodnych, przy jednoczesnym połączeniu nowoczesności z nawiązaniem do tradycji i otaczającej ją architektury.

lacko1

lacko2

lacko3

lacko4

Trzymamy kciuki za tą wspaniałą inwestycje!

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine