Udostępnij:

stop zakaz kąpieli

W dniu 23 sierpnia 2018 r Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sławnie przesłał niemiłą wiadomość dla Jarosławca – mieszkańców i turystów.

Co pewien czas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sławnie (PPIS) dokonuje badań jakości wody w morskich kąpieliskach naszej miejscowości. PPIS pobiera próbki w trzech miejscach:

Ads


  1. plaża wschodnia / centralna – przy zejściu na plażę nr 2
  2. plaża „Mikołajek” – przy zejściu na plażę nr 6
  3. plaża wschodnia (pas startowy) – przy zejściu nr 9

Ostatnio pobrane próbki wód wykazały, że woda w pierwszych dwóch miejscach jest zdatna do kąpieli. Jednakże w kąpielisku morskim Jarosławiec – Plaża Rusinowo (plaża wschodnia, przy zejściu nr 9) woda jest nieprzydatna do kąpieli. W badanej próbce stwierdzono obecność bakterii Escherichia coli w ilości 1336 NPL w 100 ml.

W związku z tym wprowadza się zakaz kąpieli w/w kąpielisku do czasu potwierdzenia ustąpienia zanieczyszczenia wody.

Jak czytamy w decyzji PPIS (treść decyzji jest dostępna tutaj) Centrum Kultury i Sportu ma podjąć działania w celu ustalenia przyczyny zanieczyszczenia oraz podjąć działania dla ochrony zdrowia ludzkiego.

Jak tylko wyniki badań wód się poprawią oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sławnie nie będzie miał jakichkolwiek zastrzeżeń to kąpielisko morskie Jarosławiec – Plaża Rusinowo (plaża wschodnia, przy zejściu nr 9) będzie ponownie otwarte.

Z wynikami badań można się zapoznać na stronie BIP gminy Postomino:

 

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine