Udostępnij:

Harcerskie lato 2018

Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów, który od lat przyświeca Komendzie Hufca ZHP Sławno w przeprowadzeniu Harcerskiej Akcji Letniej na bazie ośrodka hufca – Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu.

W tym roku stanica gościła ponad pół tysiąca osób w grupach zorganizowanych z wielu miejscowości Polski oraz blisko stu amatorów wypoczynku, którzy preferują wakacyjny relaks w gronie rodzinnym.

Ads


W trosce o ich bezpieczny pobyt, Komenda Zgrupowania Obozów - której szefował hm. Ryszard Sobczak - przy współpracy z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatowej Policji, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sławnie oraz Delegaturą Kuratorium Oświaty w Koszalinie przygotowała i wdrożyła szereg procedur postępowania w razie zagrożenia życia i zdrowia uczestników wypoczynku, w tym także zorganizowała dla wszystkich grup obozowych zajęcia edukacyjne związane z bezpieczną rekreacją, współczesnymi zagrożeniami i profilaktyką prozdrowotną.

Niezwykle ważnym elementem tegorocznych wakacji był także stały kontakt i ścisłe współdziałanie z pozostałymi służbami oraz ratownikami zabezpieczającymi kąpiel w morzu. Dzięki tej efektywnej współpracy wielu osób, w czasie dwumiesięcznej akcji letniej nie odnotowano żadnego zdarzenia, które mogłoby zagrażać zdrowiu letnikom. Była to także zasługa kadry wychowawczej poszczególnych podobozów, której członkowie – w większości instruktorzy ZHP – na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają doświadczenia.

Harcerskie lato to niesłychanie wyjątkowy okres w życiu każdej gromady i drużyny. Stanowi podsumowanie śródrocznej pracy wychowawczej i jest jednym z najważniejszych momentów roku harcerskiego. Jest także wspaniałą alternatywą dla osób, w których harcerska metodyka budzi zainteresowanie i pozwala znaleźć sposób na życie, na zdobywanie nowych umiejętności oraz w atrakcyjnej formie - uczyć samodzielności. Daje również możliwość udziału w wielu grupowych przedsięwzięciach – począwszy od „zwykłych” grach i zabawach, rajdach, wycieczkach, zajęciach plastycznych, muzycznych i sportowych, nauce udzielania pierwszej pomocy, a skończywszy na uczestnictwie w ważnych wydarzeniach, które na długo pozostaną w pamięci. Do takich na pewno należały między innymi obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, obchody Święta Wojska Polskiego ze zwiedzaniem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych i Centrum Marynarki Wojennej w Ustce oraz udział w Formoza Challenge – ekstremalnym biegu sprawnościowym przygotowanym przez komandosów z elitarnej Jednostki Wojskowej „Formoza”.

hm. Jacek Błaszczyk

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine