Udostępnij:

pogłębiarka w Jarosławcu 2

Zachwycające, morskie fale Bałtyku i gorący, drobny piasek, który wdziera się między palce stóp - to te elementy lubi każdy turysta podziwiający polskie wybrzeże w Jarosławcu. A pro po piasku, czy lepiej jak jest go więcej czy mniej na plaży? Czy duża plaża (tj. szeroka) jest dobrym pomysłem?

Zdania na ten temat są podzielone, ale nie ma co ukrywać, że plaża „Dubaj” w Jarosławcu to nowy twór, który budzi zainteresowanie. Tak ogromna plaża powstała w głównej mierze nie dla turystów, ale w celu ochrony brzegu morskiego w Jarosławcu. Owszem dodatkowym jej atutem jest jej wielkość i dostępność dla turystów.

Ads


pogłębiarka w Jarosławcu 3

Teraz Urząd Morski uruchomił kolejny etap budowy ochrony brzegu morskiego w postaci dostawy 80 tysięcy metrów sześciennych piasku. Piasek ten pozwoli na zasypanie do około połowy kolejnej kwatery (basen pomiędzy ostrogami przy dubajskiej plaży).

pogłębiarka w Jarosławcu 1

Widoczny na zdjęciach statek, który już teraz można zobaczyć nad brzegiem Jarosławca, to pogłębiarka służąca do pobierania piasku z dna morza i dostarczania go rurociągiem nad brzeg. W bieżącym projekcie piasek jest pobierany z Darłowa i transportowany do Jarosławca.

pogłębiarka w Jarosławcu 6

Rury do transportu piachu (zgromadzonego na statku) na brzeg można zobaczyć przy zejściu na plażę nr 8.

pogłębiarka w Jarosławcu 4

Nowa plaża będzie dostępna już na kolejne lato - 2019!

pogłębiarka w Jarosławcu 5

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine