Udostępnij:

plac zabaw 2011

Na ostatniej sesji Rady Gminy Postomino, nasz reprezentant, Radny Łukasz Zięba zadał pytanie w wolnej trybunie odnośnie placu zabaw w Jarosławcu.

Przypomnijmy, że na prośbę mieszkańców Jarosławca plac zabaw w parku przy ul. Parkowej został zdemontowany, gdyż zagrażał zdrowiu bawiących się tam dzieci. Plac konstrukcji drewnianej, którego otwarcie miało miejsce w czerwcu 2011 roku, zniknął w ciągu jednego dnia.

Janusz Bojkowski - Wójt Gminy Postomino udzielił odpowiedzi odnośnie placu zabaw jak i terenu niewielkiego parku w Jarosławcu informując, że na obecny rok budżetowy jest zaplanowana kwota w wysokości 100.000 złotych na ten cel.


plac zabaw 2018 1

Odbudowa placu zabaw rozpocznie się na wiosnę 2019 roku. Pierwszym etapem będzie zakupienie urządzeń dla dzieci i ich montaż. Wójt również wspomniał o zewnętrznej siłowni co będzie dodatkowym atutem dla turystów. Dzieci będą się bawić, a dorośli w tym czasie będą mogli poćwiczyć i rozciągać, rozleniwione od plażowania mięśnie na dedykowanych urządzeniach.

Ponadto powstanie alejka spacerowa z jednego końca parku na drugi wraz z nowymi nasadzeniami zieleni. Realizacja zadania zakończy się w tym roku na takim etapie na jaki pozwoli kwota stu tysięcy złotych. W przyszłym roku gmina będzie kontynuowała modyfikacje parku tak, aby go jak najbardziej uatrakcyjnić. Całość inwestycji nie będzie tylko odbudową placu zabaw, ale i dodatkowym rozwojem terenu.

plac zabaw 2018 2

Obecnie trwają zapytania do firm, które chciałyby wykonać wyżej wymienione prace.

Mamy nadzieję, że wszystko się dobrze powiedzie i jeszcze przed sezonem letnim realizacja zadania się zakończy.

plac zabaw 2018 3

plac zabaw 2018 4

Informacja na podstawie wypowiedzi Wójta Gminy Postomino - Janusza Bojkowskiego
podczas VI Sesji Rady Gminy Postomino z dnia 29 marca 2019 r

 

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine