Udostępnij:

turniej siatkówki 7

To była bardzo zacięta walka. Wszyscy mocno zaciskali kciuki za naszych sportowców i udało się im zdobyć trzecie miejsce!

W minioną niedzielę, 7 kwietnia br. na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Postominie rozegrano Turniej Piłki Siatkowej w ramach Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino 2019. Do Turnieju przystąpiło 7 z 8 zgłoszonych drużyn. Z niewiadomych przyczyn na turniej nie dotarli reprezentanci Pałówka.

Drużynę z Jarosławca reprezentowali:


 • Roman Tama,
 • Jerzy Kafar,
 • Marcin Tama,
 • Kamil Bugowski,
 • Max Bugowski
 • oraz Łukasz Zięba

turniej siatkówki 1

Drużyny podzielono na 2 grupy według wcześniej przeprowadzonego losowania.

GRUPA „A"

 • PIESZCZ
 • NOSALIN
 • WSZEDZIEŃ
 • WILKOWICE

GRUPA „B"

 • PAŁÓWKO
 • JAROSŁAWIEC
 • NACMIERZ
 • CHUDACZEWO

turniej siatkówki 2

W grupie „A" z kompletem zwycięstw najlepsi okazali się broniący tytułu reprezentanci Pieszcza. Na drugim miejscu w grupie z awansem do półfinałów uplasowało się sołectwo Nosalin, którzy ulegli jedynie obrońcom tytułu. Na trzecim miejscu, które premiowało walką o V miejsce w całym turnieju uplasowali się reprezentanci Wilkowic wyrywając pojedynek z czwartym Wszędzieniem.

PIESZCZ - WILKOWICE 2:0
NOSALIN - WSZEDZIEŃ 2:0
WILKOWICE - WSZĘDZIEŃ 2:0
PIESZCZ - NOSALIN 2:0
WILKOWICE - NOSALIN 0:2
WSZĘDZIEŃ - PIESZCZ 0:2

turniej siatkówki 3

W grupie B walka była bardziej wyrównana. O pierwsze miejsce walczyli reprezentaci Chudaczewa i Jarosławca. Mecz był bardzo zacięty i mimo łatwej wygranej Jarosławca w pierwszym secie, kolejne dwie partie padły łupem Chudaczewa i to oni byli w lepszej sytuacji w półfinałach (pierwsze miejsce w grupie A gra w półfinałach z drugą drużyną grupy B i odwrotnie).

JAROSŁAWIEC - CHUDACZEWO 1:2
NAĆMIERZ - CHUDACZEWO 0:2
NAĆMIERZ - JAROSŁAWIEC 0:2

turniej siatkówki 4

Wilkowice oraz Naćmierz, drużyny zajmujące trzecie miejsca w grupach rozegrały ze sobą bój o 5 miejsce w całym turnieju. Mimo wielkiej woli walki, reprezentanci Naćmierza ulegli drużynie z Wilkowic 2:0 przez co zajęli VI miejsce, natomiast zwycięzcy V miejsce. Miejsce VIII przypadło drużynie z Wszędzienia.

WILKOWICE - NAĆMIERZ 2:0

turniej siatkówki 6

W półfinałach spotkały się drużyny Chudaczewa i Nosalina oraz Pieszcza i Jarosławca. Pierwszy pojedynek był bardziej wyrównany i emocjonujący, jednak reprezentanci Nosalina zachowując więcej spokoju w końcówkach partii wygrali mecz w stosunku 2:0. W drugim półfinale mecz rozegrały reprezentacje Pieszcza i Jarosławca. Obrońcy tytułu byli tego dnia nie do zatrzymania i pewnie zwyciężyli.

NOSALIN - CHUDACZEWO 2:0
JAROSŁAWIEC - PIESZCZ 0:2

turniej siatkówki 8

A zatem w meczu o trzecie miejsce po raz kolejny spotkały się drużyny z Chudaczewa i Jarosławca. Walka znów była bardzo wyrównana, jednak w tym ważniejszym meczu większą walecznością wykazali się zawodnicy z Jarosławca, wygrywając mecz o 3 miejsce w tie-breaku.

JAROSŁAWIEC - CHUDACZEWO 2:1

W finale spotkali się ubiegłoroczni zwycięscy z Pieszcza oraz reprezentacja Nosalina, którzy od kilka lat plasują się w pierwszej trójce turnieju. Jak już wcześniej wspominaliśmy drużyna z Pieszcza nie tracąc żadnego seta była tego dnia nie do pokonania i mimo mobilizacji zawodników z Nosalina tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej w gminie Postomino pozostał w Pieszczu.

PIESZCZ-NOSALIN 2:0

turniej siatkówki 9

Tegoroczny turniej był „zderzeniem się" drużyn trenujących z drużynami, które mimo mniejszych umiejętności bardzo chciały reprezentować swoje sołectwa. Zarówno jednych i drugich serdecznie zapraszamy do współzawodnictwa, gdyż konkurencji jest dużo i na kolejnej rywalizacji pozycję mogą się odwrócić. Cieszy Nas jednak fakt, że Ci „lepsi" potrafili wstrzymać atak grając ze znacznie słabszą drużyną, aby nikomu nic się nie stało.

Podsumowując cały turniej wręczono także narody specjalne. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Kamilowi Czyżowskiemu z Pieszcza. W przeprowadzonym w trakcie turnieju konkursie na „celność zagrywki" najlepszy okazał się Wiktor Swędrak. Przygotowano również nagrodę dla „najwcześniej urodzonego" zawodnika, a był nim Pan Roman Tama z Jarosławca.

turniej siatkówki 7

Serdecznie dziękujemy Arturowi Strusiowi oraz Jackowi Kiesielowskiemu za sprawne przeprowadzenie turnieju i pomoc w organizacji.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejną konkurencję Współzawodnictwa Sołectw, którą będzie Bieg Wokół Łącka 1 maja 2019 r.

CKiS Postomino
www.ckis.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine