Udostępnij:

Przedstawiciele Urzędu Morskiego w osobach dyrektora Tomasza Bobina oraz głównego inspektora – Adama Mellera-Kubicy przedstawili samorządowi gminnemu na sesji Rady Gminy Postomino w dniu 22.11.2012 r. informację o realizowanych i planowanych na terenie gm. Postomino inwestycjach Urzędu Morskiego.

Prezentacja nosiła tytuł „Ochrona brzegów morskich w Gminie Postomino”. Dotychczasowe działania w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich to budowa opaski brzegowej na zachód od przystani rybackiej 210 mb, budowa zespołu ostróg, monitoring brzegu morskiego.

Planowane inwestycje na lata 2013-2015 to przebudowa opaski brzegowej (2013-14), przebudowa zespołu ostróg na wschód od przystani rybackiej (2014-15), III edycja monitoringu brzegu morskiego (2012-13).

Bardzo ważnym elementem ochrony brzegu morskiego – jak podkreślali przedstawiciele Urzędu Morskiego jest poprawne funkcjonowanie urządzeń zainstalowanych na klifie, które na bieżąco monitorują przemieszczenia zbocza (inklinometry – 5 szt.), poziom wód gruntowych (piezometry - 9 szt.) oraz utrzymanie w stanie drożności wykonanych drenów. I tutaj Urząd Morski zwrócił się już bezpośrednio do mieszkańców Jarosławca o zwrócenie uwagi, na to co się dzieje z urządzeniami pozostawionymi do monitoringu, gdyż niestety są one niszczone np. poprzez zasypywanie gruzem.


W ramach inwestycji pn. „Awaryjna przebudowa zjazdu technicznego i odcinka drogi technicznej wraz z zabezpieczeniem brzegu morskiego i budową slipu dla łodzi rybackich na przystani rybackiej w Jarosławcu” zostaną wydłużone umocnienia na wysokości zjazdu technicznego oraz odtworzona zniszczona nawierzchnia.

 

źródło: www.postomino.pl
 

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine