Udostępnij:

wopr1. Koc i parawan rozkładaj zawsze na plażach strzeżonych. Wzdłuż całego polskiego wybrzeża znajdziesz wieże obsadzone przez ratowników WOPR, którzy czuwają nad bezpieczeństwem plażowiczów, a w razie potrzeby pospieszą na ratunek.

2. Jeśli kąpiel – to tylko w wyznaczonych bojami obszarach wodnych, w zasięgu patrolu ratowników WOPR. Woda – szczególnie przy słonecznej pogodzie sprawia, że po kilku minutach od wejścia osoba nieprzygotowana do kąpieli traci siły i nie jest w stanie sama dotrzeć do brzegu.

3. Po wejściu na plażę wyznacz swoje punkty orientacyjne – najlepiej by była to wieża ratownicza – i wskaż je dzieciom. Jeśli się zgubią, będą wiedziały, gdzie mają się kierować po pomoc. Maluchom załóż na rękę specjalną opaskę, na której wodoodpornym pisakiem napisz swój numer telefonu. Ułatwi i przyspieszy to akcję poszukiwawczą. Taki zestaw wraz z odpowiednią ochroną skóry - to gwarancja bezpiecznej i dobrej zabawy.

4. Pamiętaj o nakryciu głowy i właściwych kosmetykach do zabezpieczenia skóry. Chroń ją przed słońcem i często schładzaj okolice karku, nosa oraz serca – unikniesz nieprzyjemności związanych z przegrzaniem i szokiem termicznym przy wchodzeniu do wody.


5. Zabezpiecz skórę sprawdzonymi kosmetykami z wysokim filtrem. Ochronią ją przed promieniami UV zarówno podczas opalania, zabawy, jak i kąpieli oraz po udanym dniu na plaży. Kosmetyki najlepiej nakładać co 2-3 godziny, dzięki temu przez cały czas przebywania na plaży nasza skóra będzie bezpieczna. Podczas smarowania zadbaj szczególnie o nos, czoło, uszy, dekolt i stopy, bo to one są najbardziej wystawione na działanie promieni słonecznych.

Radzi WOPR i NIVEA

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine