Nadmorska Gmina Postomino

Joomla gallery by joomlashine.com

Jarosławiec 24h

Kilka migawek z życia Jarosławca

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baner-facebook-jar24

Jesteś tutaj: StartAktualnościOchrona brzeguPodziękowania za inwestycje na plaży i plany na przyszłość (dot. plaży w Jarosławcu)

Podziękowania za inwestycje na plaży i plany na przyszłość (dot. plaży w Jarosławcu)

jar 1Dnia 27 stycznia 2016 roku podczas XIV sesji VII kadencji Rady Gminy, miało miejsce uroczyste podziękowanie za realizację potężnego przedsięwzięcia jakie miało miejsce w Jarosławcu. Wójt – Janusz Bojkowski dziękował w imieniu samorządu gminy Postomino Tomaszowi Bobinowi – Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Słupsku za to, na co czekaliśmy od wielu, wielu lat, a mianowicie za realizację 2 zadań tj. budowy 7 ostróg brzegowych typu "T" oraz wykonania 5 narzutowych falochronów brzegowych wraz ze wzmocnieniem klifu i odwodnieniem plaży. Wójt nie ukrywał, że jest pod wielkim wrażeniem przygotowania i przeprowadzenia całej procedury inwestycyjnej, którą wykonano w bardzo krótkim czasie. Dziękował także za ogromne zaangażowanie i doprowadzenie inwestycji do zakończenia.

Dyrektorowi Bobinowi dziękowali także mieszkańcy Jarosławca, w których imieniu wystąpił Wojciech Gajewski wraz z Sołtysem – Piotrem Żuchowskim. Panowie zaznaczyli, że jest to inwestycja, która sprzyja naszej nadmorskiej miejscowości, jej przedsiębiorcom i mieszkańcom. Dziękowali za przychylność Pana Dyrektora i życzyli sukcesów.

Dyrektor Urzędu Morskiego dziękował za ciepłe słowa. Sam o realizacji zadań w Jarosławcu mówił, iż było to coś niesamowitego. Bardzo ważnym czynnikiem tego przedsięwzięcia był dobry wykonawca, który w ciągu niespełna roku zrealizował tą budowę. Cały proces zabezpieczenia logistycznego, operatywność, praca w dni wolne, świąteczne to efekt zakończenia projektu na ogromną skalę. Jarosławiec miał wiele szczęścia, gdyż w momencie kiedy znalazł się w projekcie, budżet Urzędu Morskiego z przeznaczeniem na to zadanie wynosił jedynie 36 mln zł. Ostatecznie oba zadania zamknęły się w kwocie 126 605 839,59 zł - mówił Dyrektor Bobin, nie ukrywając radości z tego powodu.

AdsTomasz Bobin oznajmił także, że to jeszcze nie koniec, że trzeba iść za ciosem. W tegorocznym budżecie w ramach programu ochrony brzegów morskich Urząd Morski w Słupsku ma zarezerwowane środki na 2 zadania przeznaczone na Jarosławiec. W latach 2016-2017 planowany jest remont opaski u podnóża klifu, która jest pęknięta. Planuje się także utylizację gwiazdobloków. Urząd Morski chce, ażeby zniknęły one z Jarosławca na całej długości, będzie to wymiana narzutu ochronnego z gwiazdobloków na narzut z kamienia łamanego z modelowaniem nachylenia skarpy odwodnej. Dodatkowo w ramach sztucznego zasilania Urząd Morski chce przyspieszyć proces odkładania się piasku i planuje w tym roku dokonać refulacji w ilości około 100 000 m3 piachu. Urząd przygotowuje także remont latarni morskiej w Jarosławcu.

Na zakończenie Dyrektor podziękował radnym, sołtysom za współpracę oraz tym, którzy trzymali kciuki i bez względu na wszystko co się działo wspierali to wielkie przedsięwzięcie.

jar 1

jar 1

jar 1

jar 1

jar 1

UG Postomino

Ads

kamera-live-jaroslawiec

woda-w-baltyku-jaroslawiec


szukasz-wypoczynku

domki-i-pensjonaty

osrodki-wczasowe


Ośrodek Wczasowy Zakątek w Jarosławcu - Domki murowane, kemping, pole namiotowe, duży plac zabaw dla dzieci oraz spojój u boku lasu. Zapraszamy.

infoturs

muszelka

owkatani

Pogoda w Jarosławcu

Jaroslawiec24.pl

jaroslawiec24-logo bJaroslawiec24.pl to najlepszy serwis informacyjny poświęcony tematyce związanej z nadmorską miejscowością Jarosławiec.

Kalendarz imprez

kalendarzZobacz kalendarz imprez i wydarzeń na lato. Znajdziesz w nim imprezy odbywające sie w Jarosławcu i okolicy.

Sprawdź...

Narty nad Bałtykiem

albatrosCzy wiesz, że tylko w Jarosławcu masz możliwość opalania się w dzień a wieczorem pojeżdżenia na nartach śnieżnych? I to w środku lata!

Sprawdź...

Free business joomla templates