Będzie remont, będzie refulacja, ale nie w sezonie letnim!
- Szczegóły
Urząd Morski w Słupsku w maju ogłosił przetarg na refulację plaży oraz na remont opaski betonowej w Jarosławcu – przetarg nosi nazwę „Przebudowa opaski brzegowej w Jarosławcu, km 255,005-255,965 oraz wykonanie sztucznego zasilania". O tych planach pisaliśmy na początku roku. Mocno trzymaliśmy kciuki, aby Urząd Morski jak najszybciej ogłosił przetarg i aby prace zakończyły się przed sezonem letnim. Jednakże nawet wczesną wiosną ogłoszenia nie było widać.
Pierwsze myśli jakie przychodziły to to, że po zamianach władzy w UM Słupsk zmieniły się również plany co do Jarosławca. Jak się okazuje plany się nie zmieniły, a ogłoszenie już jest... pojawiło się dopiero w maju!
Takiej informacje wśród wszystkich osób zainteresowanych turystyką w Jarosławcu na pewno wzbudziły wielkie emocje. Nasuwa się pytanie: Czy to kolejny remont w trakcie lata?
Nie do końca. Te obawy są bezpodstawne, gdyż w ogłoszeniu o zamówieniu na w/w prace czytamy, że:
Wymagany termin realizacji całości przedmiotu zamówienia: do dnia 21 października 2016 r., przy czym pod uwagę należy wziąć następujące ograniczenia czasowe:
a) w okresie od 1 lipca 2016 do 31 sierpnia 2016 nie mogą być prowadzone prace na plaży – wykonawca przekaże zamawiającemu teren budowy na podstawie protokołu przekazania
b) refulację należy wykonać do dnia 30 czerwca 2016 r.
Krótko mówiąc – do końca czerwca wykonawca musi zakończyć proces refulacji, czyli nasypania piasku. W lipcu i sierpniu, wyłoniona firma w drodze przetargu, musi zawiesić wszystkie prace budowlano-remontowe, a dopiero 1 września może wrócić na plac budowy i dokończyć realizację zadania. Całość powinna zakończyć się 21 października 2016 roku.
Dodatkowo zamawiający wymaga, aby na okres letni rozebrano zaplecze budowy wraz z posprzątaniem placu budowy i posprzątaniem plaży w celu umożliwienia plażowania.
Przebudowa opaski brzegowej w Jarosławcu, km 255,005 - 255,965 - planowana inwestycja polega na:
- opracowaniu planu organizacji ruchu pojazdów na zapleczu i terenie placu budowy,
- niezbędnym zabezpieczeniu placu budowy i zaplecza budowy,
- wykonaniu 3 serii pomiarowych w zakresie monitoringu w Jarosławcu wg załącznika,
- wbiciu ścianki szczelnej na odcinku projektowanego poszerzenia opaski,
- wykonaniu skleszczenia konstrukcyjnego ścianki szczelnej,
- rozkuciu wraz z utylizagą istniejącego oczepu na ściance szczelnej,
- rozbiórce częściowej narzutu z gwiazdobloków i innych elementów umożliwiającej roboty żelbetowe,
- wykonaniu nowego oczepu ścianki szczelnej ukształtowanego w parapet odrzutowy, i tak dla projektowanej ścianki szczelnej jak i istniejącej należy wykonać oczep żelbetowy w postaci odbijacza fal (nie dotyczy miejsc w których wykonuje się konstrukcję zejścia),
- całkowitym rozebraniu narzutu wraz z utylizacją gwiazdobloków,
- wykonaniu narzutu kamiennego przed opaską,
- wykonaniu zjazdów i zejść na plażę,
- wykonaniu oznaczenia i tablic ostrzegawczych.
Jarosławiec - sztuczne zasilanie
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie sztucznego zasilania będącego jednym z elementów systemu ochrony brzegu morskiego w warunkach otwartego morza. Zamawiający określa rodzaj przedmiotowej zabudowy ochronnej jako wykonanie sztucznego zasilania z materiału mineralnego pochodzącego z toru podejściowego do Portu Darłowo i osadników oraz z dna akwenów morskich służącego do zasilania brzegu morskiego na obszarze wód morskich - złoża Darłowo. Realizacja refulacji pomiędzy ostrogami C i D w miesiącach kwiecień-czerwiec 2016 r, natomiast czas realizacji wyniesie ok. 4 - 5 tygodni - ostateczna ilość refulatu zostanie określona w trakcie postępowania przetargowego. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie robót czerpalno refulacyjnych kwotę 4 800 000 zł brutto.
Zakres zlecanych Wykonawcy robót budowlanych, określonych niniejszym programem funkcjonalno-użytkowym obejmuje w szczególności:
- wykonanie koncepcji projektowych;
- wykonanie kompletu projektów budowlanych i wykonawczych;
- przeprowadzenie prac przygotowawczych, porządkowych i zabezpieczających;
- przeprowadzenie prac czerpalno-refulacyjnych;
- wykonanie sondażu przedwykonawczego zarówno miejsca poboru jak i odkładu urobku;
- wykonanie atestu czystości dna przed refulacją;
- wykonanie roboczego sondażu kontrolnego w trakcie prac czerpalno-refulacyjnych;
- wykonanie sondażu powykonawczego miejsca poboru urobku;
- wykonanie pomiarów geodezyjnych refu latu;
- pobór próbek i zbadanie próbek urobku;
- założenie i prowadzenie dokumentacji budowlanej przewidzianej przepisami prawa oraz dokumentującej wszelkie uwarunkowania prowadzonych robót budowlanych;
- wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej dla przeprowadzonych robót.
Dokładne informacje na temat remontu opaski można uzyskać z dokumentacji zamieszczonej na stronach Urzędu Morskiego.
DomRaj