Udostępnij:

latarnia - jarosławiec

Dubaj, Dubaj i tylko ten Dubaj. Nie da się ukryć, że ta potężna plaża była topowym tematem w ostatnim czasie. Kilka lotów dronem, pstryk, pstryk i fotki z kilkoma zdaniami trafiły na naszą stronę internetową oraz na facebooka. Potem już informacja okrążyła całą Polskę.

Zdjęcia z logiem jaroslawiec24.pl popłynęły do różnych mediów: pisała prasa, pisały duże portale internetowe (m.in. onet.pl, interia.pl), a tuż przed Świętami Wielkanocnymi przyjechała nawet telewizja śniadaniowa pn. "Dzień Dobry TVN".

Ads


Od kilku dni wiosna na dobre zawitała do nadmorskiej miejscowości. Wszyscy powoli szykują się do zbliżającego się lata – można zauważyć jak „miotły poszły w ruch” :) A co oprócz wielkiego sprzątania dzieje się w Jarosławcu? Oto w kilku zdaniach odpowiedź na to pytanie:

 

Znikła Róża Wiatrów

W centrum Jarosławca, tuż obok obiektu Król Plaza Spa znajdował się Ośrodek Wczasowy Róża Wiatrów. Zlokalizowany obiekt naprzeciwko pizzerii Samur oraz sklepu „Delikatesy” był wyposażony w parterowe podłużne budynki wypoczynkowe. Piszemy w czasie przeszłym, gdyż na początku 2018 roku został on zrównany z ziemią. Wszystkie pokoje zostały zlikwidowane, a teren osłonięty metalowym ogrodzeniem. Róża Wiatrów była ośrodkiem głównie kolonijnym. Obecnie powstaje tutaj nowy, „tajemniczy”, duży obiekt.

roza wiatrów 2

Róża Wiatrów - zdjęcie Google Street View

roza wiatrów 1

Róża Wiatrów - zdjęcie Google Street View

róża wiatrów

Budowa nowego obiektu na terenie Róży Wiatrów w Jarosławcu

 

Pas startowy

Na pasie startowym obok Jarosławca można zauważyć poruszające się ciężarówki i koparki. Ten ciężki sprzęt budowlany nie wkracza na plażę jak można by pomyśleć w pierwszym momencie. Działania są prowadzone wzdłuż, ulubionego wśród turystów, pasa startowego – powstaje tutaj ścieżka rowerowa, o której pisaliśmy tutaj: http://jaroslawiec24.pl/1231-trasa-r10-z-nowa-droga-rowerowa

pas sicezka rowerowa 1

Powstaje nowa ścieżka rowerowa wzdłuż pasa startowego

pas sicezka rowerowa 2

pas sicezka rowerowa 3

 

Opaska

Na plaży, tuż przy słynnym „Dubaju” ruszył ostatni etap modernizacji opaski betonowej. Jej prace mają się zakończyć wiosną 2018 r. co jest bardzo prawdopodobne. To dobra wiadomość dla wczasowiczów, którzy mają ochotę korzystać z zejścia na plażę nr 6 i wyjątkowo szerokiej, naturalnej plaży.

opaska

Refulacja

Będąc już na ogromnej plaży warto wspomnieć, że refulacja obok "dubaju" jeszcze się nie rozpoczęła. Mamy nadzieję, że zapowiadany statek (pogłębiarka) jest już w drodze i lada dzień zacznie się sypać piach. Przypomnijmy, że nad brzeg ma trafić 80 tysięcy metrów sześciennych morskiego piasku.

 

Schody na trójce

Ku końcowi mają się prace na plaży zachodniej. Nowe, brązowe schody na zejściu na plażę numer 3 posiadają już prawie wszystkie stopnie. W chwili obecnej montowane są już słupki pod poręcze.

trójka 2

trójka 1

Jerry

Ads

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine